Hledají se posily!

Kostel je nás všech. Stejně jako si doma udržujeme pořádek, tak bychom se o něj měli starat i v kostele. No a jestliže je kostel nás všech, tak je určitě dobré se o tu práci pěkně podělit. Jednak nám to půjde líp od ruky a ve více lidech se to lépe táhne!

V současné době se o úklid kostela stará osm skupin (prý jich dříve bylo i víc), které se po týdnu střídají, takže na každou skupinu vyjde služba cca 6x za rok.
Zpravidla se skupina schází podle domluvy v sobotu ráno, či odpoledne.

Aktuálně je aktivních cca 35 žen, ale počet se velmi často mění.
Nemoc, operace, stáří, … občas někdo nemůže přijít z rodinných důvodů …
Průměrný věk žen zapojených do úklidu je zhruba 70 let a to se díky čtyřem nově zapojeným mladým farnicím rapidně snížil.

Úklidová skupina není uzavřená společnost, ale velmi rádi ve svém středu uvítá nové členy. Mladé i starší. Ženy i muže.

S úklidem kostela se potýká nejedna farnost. V jedné na naléhavou prosbu faráře zareagovalo i pár chlapů a vytvořili si vlastní pracovní skupinku. Jinde se pracovní team vytvořil ryze z mládeže. Fantazii se meze nekladou, každá farnost má jiné možnosti a dispozice. Využijme je.

Pokud jste ochotní rozšířit a omladit pracovní skupiny, můžete se mrknout na jejich sestavení zde.

Domluvte se přímo s danou skupinou, nebo se přihlaste v zákristii kostela či u paní Bartoňkové.