Letošní pěší putování do Pitína (5.-6. 5. 2018)

X. Lhotská pouť.

Milí farníci, chtěl bych vás pozvat na naši lhotskou pouť.

V letošním roce si připomínáme 10 let, co nás tragicky opustil poutník a kamarád Staňa Budař. Právě před 10 lety stál u počátku našeho putování.

A kam budeme letos putovat? Cílem není žádné velké poutní místo, ale menší obec Pitín. A proč Pitín?

1. Je zde kostel sv. Stanislava.
2. Před 130 lety se tam narodil arcibiskup Matocha.
3. Před 70 lety byl jmenován arcibiskupem olomouckým. Úřad však mohl vykonávat pouze do Velikonoc v roce 1950, kdy byl nezákonně internován a izolován komunistickou státní mocí. Jeho spolupracovníci byli zatčeni a on byl vězněn ve své rezidenci 11 let až do své smrti. Na místním hřbitově je pochován.
4. Příznivá vzdálenost na dva dny – 34 km.
5. Pěkná příroda.

Nezapomeňte se tedy hlásit, protože termín našeho putování se velmi blíží.

Vycházíme v sobotu 5. května ráno.

Kdo si netroufá na celou trasu, může se přihlásit pouze na neděli 6. května, kdy ho přiveze autobus a pak půjde jen 7 km.

Mše sv. je v Pitíně v 10:30 hod.

Hlaste se v sakristii nebo u Alky Skřenkové, Lidky Dominikové, Jarky Hájkové nebo u mě. V neděli by byl zajištěný oběd.

Bližší informace obdržíte po přihlášení. Na společné putování s vámi se těší Mirek Pospíšil