Cyklopouť do NAPAJEDEL

Cyklopouť do NAPAJEDELV sobotu 17. září 2011 jsme se vydali na letošní druhou (celkově čtvrtou) cyklopouť.

Naše kola tentokrát směřovala do Napajedel. V Napajedlích se narodila a žila Služebnice Boží Anička Zelíková. Letos, 11. září, tomu bylo již 70 let, co zemřela ve svých 17 letech jako smírná oběť za nenarozené děti.

Počasí bylo skutečně nádherné, takže 21 poutníků mohlo bez problémů vyrazit vstříc novým společným zážitkům.

Nápis na náhrobku:

Zde v Pánu odpočívá
ANNA MARIE ZELÍKOVÁ
sestra III. řádu karmelského,
dobrovolná oběť lásky a smíru za duše.

19. 7. 1924 - 11. 9. 1941
„Nelituji, že jsem se obětovala.
Všechno bylo tak krásné. Nechtěla bych s nikým měnit."

Fotogalerie

Pomalu, ale jistě se scházíme.Malé foto před odjezdem.Úzká je cesta, která vede k životu. Mt 7, 14... hlavně doržet stanovený počet osob, daný vyhláškou ...Doplnit energii ...... a jedeme dál!Občas je potřeba sem tam něco přifouknout ...Naše Lidušky jsou přesto všechny v pohodě!Lumír a jeho zlomená říditka.(to ještě chudák netušil, kolik defektů ho ten den čeká)Nevzává to! Pokračuje dál!A následuje malá přehlídka cyklistů a cyklistek!Počasí bylo nádherné.Některým dochází síly ...V kostele nás čekal nepředvídaný improvizovaný varhaní kostel.Hudba jako v ráji.Svatý Jakub - náš patron.Společné foto u "cíle" (ještě ta cesta zpět)Pro bystré: zde je i náš obětavý dokumentarista.Co to mají v Napajedlích na hřbitově za velké hřiby?Je to malé sedátko!U hrobu Aničky Zelíkové.Machři Dominici - syn a otec!Sedíme na konári a je nám dobre.Zatěžkávací zkouška.Hm ... ale jak dolů?Hlavně dodržovat pitný režim!Za maminku, za tatínka, ... Ještě se pokochácme u Baťova kanálu ...... a odlétme domů!A jsme doma.